Autorefraktokeratometr NIDEK

  • Realizacja: TOLEMA Wyceny

Autorefraktokeratometr to urządzenie mierzące promień krzywizny rogówki oraz wadę refrakcji całego układu optycznego oka. Wykorzystują sensory optyczne i systemy komputerowe wykonujące stosowne obliczenia. Te najbardziej zaawansowane posiadają możliwość określenia keratometrii centralnej i obwodowej. Wyposażone są w asystenta doboru soczewek kontaktowych: Dzięki niebieskiej diodzie LED umożliwiają obserwację wybarwienia fluoresceiną (podobnie jak w lampie szczelinowej). Mają tryb badania wrażliwości na kontrast i olśnienie w warunkach widzenia nocnego, tryb meibografii pozwalający na obserwację stanu gruczołu Meiboma oraz tryb TFBUT umożliwiający pomiar czasu przerwania filmu łzowego.

Opis funkcjonowania

NIDEK RKT-7700 z funkcjami autoref/keratometrii i tonometrii oferuje dużą wydajność i wygodę dla pacjenta eliminując kłopoty związane z potrzebą przechodzenia od jednego instrumentu do drugiego przy każdym pomiarze. Duża szybkość
i wiarygodność pomiaru. Dzięki zaawansowanej technologii firmy NIDEK na urządzeniu RKT-7700 uzyskujemy bardzo dokładny, wiary-godny i szybki pomiar przy znacznym skróceniu czasu badania.

Adres

ul. Zdrojowa 13
05-600 Grójec

Telefon